כיצד הפורנו משפיע על נערות ונשים

פורנו יכול להיות גורם מעורר, שמכניס עניין וגיוון לחיי המין, גם של נשים. עם זאת, כדאי להיות מודעות להשפעות ההרסניות שעלולות להיות לצפייה בו. אבל בסוף יש בשורה טובה – קיים גם פורנו "טוב".

הפוסט הקודם עסק בהשפעת הצפיה בפורנו על נערים וגברים ועל בנות הזוג שלהם. הפוסט היום עוסק בהשפעה על נערות ונשים וברור שגם על חיי המין שלהן.

נכון שנערות ונשים צופות בפורנו באחוזים נמוכים מאשר גברים. יכולות להיות לכך סיבות שונות כמו הלגיטימציה שיש לגברים לצפות בפורנו, לעומת נשים, או העובדה, שבאופן יחסי, גברים יותר מתגרים ויזואלית לעומת נשים ולכן לא כולן מוצאות את הפורנו מעורר רב עוצמה.

אני הנערה נתקלת בפורנו לראשונה בחיי

כשהייתי בת 14 או 15, נערה תמימה בקיבוץ, נקרתה בדרכי הזדמנות נדירה ומסעירה: סבה של אחת הבנות נעדר מביתו ואנחנו קפצנו על המציאה כמוצאי שלל רב – סופסוף יכולנו לראות את סרט הפורנו הראשון בחיינו (או ברוח התקופה ההיא "סרט כחול", שם כמעט רומנטי)!

אני זוכרת אותנו, חבורה מעורבת ונרגשת של בני ובנות נוער. רוב המשתתפים בצפייה החד פעמית הזו, כמוני, לא עשו סקס לפניה, ואני מניחה, שאפילו לא ממש ידעו כיצד נראים אברי המין של המין האחר, לא כל שכן, איברים במימדים מוגזמים ובעלי יכולות ביצוע על-טבעיות. אחרי דקות ספורות של צפייה, שהתחילה בסקרנות והפכה למבוכה גדולה ולגועל, פרשנו. לפחות הבנות בחבורה. אני לא זוכרת שום עוררות מינית ושום הנאה.

למרבה השמחה, מפגש אחד לא מוצלח עם תכנים פורנוגרפיים בגיל הנעורים, כנראה אינו משאיר חותם שלילי עמוק, לפחות לא על הנערה הספציפית, שהפכה לאישה שכותבת שורות אלה.

ואח"כ צופה בו קצת בחיי הבוגרים

בהמשך חיי הבוגרים צפיתי בכמה כאלה. לעיתים היה נחמד, עורר איזו תחושה רדומה, פעמים רבות יותר נע בין סתמי למגוחך. קרוב ל- 15 שנה שאינני צופה בסרטים כאלה.

יוצא שרוב מה שאני כותבת פה מבוסס על ידע שנרכש בלימודיי, בקריאה, בהאזנה להרצאות וכן, גם של ההיגיון שלי. תצטרכו לסמוך עלי שעשיתי מחקר מקיף גם בלי להפוך את עצמי לשפנפנת ניסיונות.. 

השפעת הפורנו על דימוי גוף של נערות ונשים

בני נוער איתם שוחחתי על פורנו, שללו את מה שחשבתי שאני יודעת על פורנו: אין כיום סטנדרט למראה נשי אחיד בפורנו. בעוד אני בתמימותי חשבתי, שכל הנשים רזות, חלקות עם שדיים גדולים וישבן בולט, הם לימדו אותי,שאני מדברת על פורנו מיינסטרים. בעודם מתארים בפני את הקטגוריות השונות, שלפיהן ניתן לבחור את הסרטון המועדף (משאירה לדמיון שלכם לעוף) אני ישבתי מולם עם מבט מכיל וראש מהנהן, בעודי מעכלת את המידע בהפתעה גמורה.

אוקיי, אז אין מודל גוף אחד, אז מה כן?

איבר המין של רוב הנשים בסרטי הפורנו

 צילום התקריב על איבר המין של שחקניות הפורנו שואף לחשוף כמה שיותר ממנו. שיער ערווה פוגע במטרה הזו ולכן איבר המין הנשי נטול שיער (מסתבר שפעמים רבות גם זה הגברי). בנוסף, כמו שאברי המין של גברים המופיעים בפורנו הם לרוב מוגזמים בגודלם, גם אברי המין של נשים המופיעות בפורנו אינם מבטאים ייצוג הולם של המגוון האינסופי הקיים. ברובם, השפתיים הפנימיות קטנות עד בלתי נראות, בעוד המציאות שונה לגמרי.

נוצר מצב, שגם נערות ונשים הצופות בפורנו, לא רק בני הזוג שלהן, עסוקות בהשוואות ומתחילות לפתח חוסר שביעות רצון ממראה הפות שלהן.

התוצאה היא הרסנית. במקום להתחבר ולחבב את איבר המין שלה ואת העונג שהוא עשוי להסב לה, אותה נערה או אישה צעירה מפתחת כלפיו סלידה ועסוקה בניסיונות לשפר אותו. הנה דוגמאות:

  • הסרת שיער לצמיתות – מבלי לקחת בחשבון את מכלול השיקולים הכרוכים בעניין (אני לא בעד או נגד, רק חושבת שנערה או אישה צעירה מאוד שבוחרת בכך, לא בהכרח עשתה חשיבת עומק בעניין, אלא מונעת מטרנדים עכשוויים).
  • המנעות מסקס אוראלי – המחשבה שאיבר המין שלה שונה מזה שהיא רואה בפורנו, עלול לגרום לה להמנע מעינוג אוראלי על ידי בן הזוג שלה, כדי שהוא לא יצטרך "להתמודד" עם המראה והצורה של הפות שלה, שאולי לא עומד ב"סטנדרטים").
  • ניתוחים לעיצוב הפות – נורא בדיוק כפי שזה נשמע: אחד מסוגי הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר כיום, הינו ניתוח לעיצוב הפות, כלומר, עיצוב של השפתיים החיצוניות, השפתיים הפנימיות ולעיתים אפילו של כיפת הדגדגן. למה? הנערות והנשים הצעירות רואות אברי מין נשיים בפורנו, בכמויות שאף דור לפניהן לא עשה, ומשוכנעות שמשהו אצלן לא תקין. הן עשויות לגלות בזעזוע, שהשפתיים הפנימיות שלהן, רחמנא ליצלן, בולטות מחוץ לשפתיים החיצוניות שלהן ותופסות זאת כעיוות שחייב תיקון. העובדה שבני הזוג שלהם צופים גם הם ופורנו ורואים את אותם ייצוגים של איבר מין נשי, בטח לא תורמים לשביעות רצון ולפירגון מצידם.

אלימות וכוח

איכשהו, כל הנשים המופיעות בפורנו המקובל אוהבות סקס כוחני עד אלים, מתות שיכאיבו להן וישפילו אותן, ונהנות מסקס רב משתתפים, שבו הן בעיקר כלי קיבול לכמה שיותר אברי מין גבריים. המידע הזה נצבר במוח של מי שצופה בסרטי הפורנו האלה. עכשיו – אם משהו מזה מדליק אותך באמת ואת רוצה לנסות אותו – יופי. אבל מה קורה אם את מניחה, שזה מה שמצופה ממך על ידי בן הזוג שלך או על ידי גברים אחרים בעתיד?

גמירות, קולות השפרצות

אם ה"חינוך המיני" של נערות ונשים צעירות מגיע ברובו מהפורנו, הרי שבמקום שהמידע יהיה אמין, מהימן ומדויק, הרי שהוא כולו הצגה אחת גדולה ומגוחכת, רק שהן לא בהכרח יודעות שהוא כזה.

עכשיו עשויים לקפוץ חלק מהמבוגרות והמבוגרים שקוראים אותי ויגידו: "אבל גם אני לא קיבלתי חינוך מיני!". אני יודעת את זה, אבל לפחות היו לכםן החיים עצמם לניסוי וטעיה. יכולתםן לחוות, לגלות מה נעים לכן, מה אתם אוהבים, ממה אתן נדלקות, לבנות לעצמכםן עולם תוכן מיני שהוא שלכםן.

צעירים וצעירות שמבססים את החוויה המינית שלהם על סרטי הפורנו שהםן רואות ורואים, בונים ובונות לעצמםן תסריט שבו האישה חייבת: א.לגמור תוך מספר דקות ב. לאהוב את כל מה שהפרטנר.ים שלה עושים לה, כולל גמירה על הפנים, חניקה, הצלפות, משיכות בשיער ועוד ג. לא לבקש דבר לעצמה, לא להביע את רצונה ד. להשפריץ בזמן הגמירה ה. להאנח ולצרוח את עצמה בקולי קולות (אחרת, איך הוא ידע שהיא גמרה?).

כל אלה מביאים לכך, שאותה צעירה מאבדת את החיבור לעצמה, נכנסת לתפקיד שבנתה לעצמה ומפספסת את ההנאה הרבה, שאותנטיות עשויה להביא איתה. ברור שהיא לא יכולה להיות מפוקסת בו זמנית גם ביכולות הבימוי והמשחק שלה וגם בהנאה שלה. יש גבול למולטיטסקיות.

לשוחח עם בנותינו, להיות מודעות בעצמינו

אם את בחורה צעירה שקוראת אותי ואת רגילה לצפות בפורנו, כולי תקווה, שמשהו מהדברים שקראת, יגרום לך לעצור לרגע ולחשוב על הסקס שאת עושה, על איבר המין שלך ועל הגוף שלך בכלל, במונחים של אותנטיות, קבלה, הנאה ולא במונחים של ריצוי וסיפוק בן הזוג שלך.

אם אתם הורים לנערה וטרם שוחחתם איתה על ההשפעה ההרסנית של הפורנו על חיי המין הנוכחיים או העתידיים שלה, אולי הנושאים שעלו פה והרצון שלכםן שיהיו לה חיי מין בריאים ומהנים, יגרמו להעלאת הנושא בינכם.

פורנו פמיניסטי!

אין ספק, שלא ניתן להכחיד את הפורנו מהעולם, וגם לא בהכרח צריך. תכנים פורנוגרפיים עשויים להוות מעורר מיני, הן לגברים והן לנשים. מה שכן, אפשר שהדברים יתנהלו אחרת, עם פחות נפגעים ונפגעות בדרך, אם בכלל.

ישנו זרם בפורנו המכונה פורנו פמיניסטי, פורנו אתי או Sex positive porn, שעשוי להוות פתרון מוצלח. הוא נעשה על ידי נשים וככזה, הוא נמנע מניצול ומהשפלה של נשים (וכמובן גם של גברים). הנשים שעל הסט רגישות לצרכי השחקניות והשחקנים, שמבצעות אקטים שהן מוכנות לבצע, ולא כאלה שנכפים עליהן והן כמובן מתוגמלות כראוי.

כל זאת בניגוד לתעשיית הפורנו המיינסטרימית, שמושתתת על גברים ונוצרת מנקודת מבט גברית. הפורנו הפמיניסטי נועד לעודד נשים להכיר ולקבל את המיניות שלהן ולאפשר להן לתפוס בעלות עליה בכלל ועל ההנאה המינית שלהן בפרט.

כמו הרבה דברים טובים, גם הפורנו הפמיניסטי  ברובו עולה כסף. ככה זה, כשרוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר.

בקישור זה באפשרותך  להתווודע לאתרים המובילים בתחום הפורנו האתי, אחד מהם הוא אפילו בחינם.

אני מאחלת לך חיי מין פעילים ומהנים ומקווה שתמצאי את הדברים שמעוררים אותך ועושים לך טוב, תוך כדי בחינה שלהם – כיצד הם משפיעים על התפיסות שלך ועל האותנטיות שלך.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך:

בואו נשפוך קצת אור על השפיכה הנשית

סקס אוראלי לגבר, כולל מדריך מפורט!

סקס אוראלי לאישה, כולל מדריך מפורט!

דימוי גוף והנאה מינית

אם ברצונך לחלוק את התובנות שלך, או להוסיף את דעתך, שבודאי עשויה לתרום לדיון בנושא, איזור התגובות פה למטה הוא המקום.

 

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.