המסע שלי לגילוי המיניות – פוסט אורח

צלולית של אישה שעומדת על מזח ליד הים על רקע שמש שוקעת
סיפור מסע אישי של אישה, שבחרה בדרך של למידה והתפתחות אישית בתחום המיני, כדי למצות את פוטנציאל העונג שהגוף והנפש שלה מסוגלים לתת לה

הקדמה

הפוסט הזה נכתב על ידי מיכל סאס, אשר קראה פוסט שהעליתי בפייסבוק והגיבה אליו. סיפור ההתפתחות המינית שלה מעורר השראה ולכן היה חשוב לי שישמע. הוא מוכיח את מה שאני כותבת ומדברת עליו לא אחת – אם המיניות שלנו חשובה לנו, אם אנחנו רוצות ורוצים שהסקס שלנו יהיה מיטיב, מענג, מקרב, מתחדש – יש צורך בהעשרת הדעת. מובן, שאנחנו לומדות ולומדים כל הזמן תוך כדי תנועה, ואין תחליף ללמידה הזו, לבד או בזוג. עם זאת, כמו בכל תחום שחשוב לנו ואנחנו רוצות להפיק ממנו את המיטב, יש צורך בלמידה אקטיבית. מיכל יצאה למסע, ומאז היא פוסעת בשמחה ובעונג בנתיב שסללה לעצמה.

זהו סיפורה, במילותיה שלה

שמי מיכל, אני מדריכה ומלמדת אנשים לשינויי הרגלים דרך עבודה עם הגוף במגע, שיחה ותנועה. אני גם אמא חד הורית לנער בן 18.5 ובקרוב אהיה בת 46.

לפני כמה שנים עלתה בי תחושת עוצמה גדולה ובבת אחת קלטתי, שהחוויה המינית שלי דאז לא תואמת את גודל החוויה הפנימית שחשתי. לא הייתי אז בזוגיות והחוויות המיניות שלי היו די אותו הדבר רק עם פרטנרים שונים. התקשיתי מאוד להגיע לאורגזמה עם מישהו, לא אהבתי לקבל עינוג אוראלי וגם האורגזמה האישית שלי הייתה תמיד אותו הדבר, חדה, חזקה וטכנית. התחושה שעלתה בי הייתה כמו אוקיינוס ענק של מיניות שקיים בי, משהו בלתי ניתן לערעור, כמו זיכרון ישן, משאב אמיתי אבל שבאותו זמן לא הייתה לי גישה אליו. החלטתי לצאת למסע גילוי לשם מציאת ההתאמה הזאת בין הפנים לחוץ, שביקשתי לי.

אספר כאן כמה מהתחנות החשובות, שעזרו לי לשחרר את מה שמנע ממני להגיע למלוא הפוטנציאל המיני שלי ובי, לאו דווקא לפי סדר כרונולוגי:

קורס דיגיטלי של מיכל מעין דון

הקורס הגיע לפתחי תוך שוטטות בפייסבוק, התחלתי לצרף לי לפיד נשים וגברים שמתעסקים במיניות מודעת וגם הצטרפתי לקבוצות ייעודיות. אם אני זוכרת נכון, הקורס עסק בלקיחת אחריות על העונג ודרכים מעולם הניאו טנטרה להגברתו. זהו קורס אישי, שניתן לעשותו כל אחת בקצב שלה. דרך הקורס הכרתי את האמונות המגבילות שלי בנושא ואז, בכלים שיש לי, התחלתי לפרום אותן אט אט ולהחליפן בכאלו מאפשרות ומלאות השראה. עד היום אני לפעמים מזכירה לי אותן. דרך הקורס הזה גם למדתי שעלי לקחת את העונג שלי בידיים שלי ודרך זה להביא את עצמי לביטוי מלא יותר במקומות הזוגיים והאינטימיים, לא לפני שבכלל אדע מה טוב לי וממה אני נהנית.

חזון מיני

יצרתי לי חזון מיני, שתאם את תחושתי הפנימית ועד היום הוא איתי ואני חותמת על כל מילה שבו.הוא נשמע בערך כך: המיניות זורמת בי בטבעיות, אני מרגישה ומחוברת אליה, אני מחוברת לרצון שלי ומדברת אותו בפשטות ובקלות, אני חוגגת את המיניות שלי וחווה עונג רב בגוף, אני גומרת במגוון דרכים וצורות. אני ואהובי חוקרים, אוהבים ומתפתחים, אני אוהבת את המיניות שבי. אני חוזרת אליו מידי פעם, מחייכת בהנאה.

אישה שוכבת על גבה תמונה ממוקדת באזור החזה שלה

סדנת עומק למטפלות של אנדרו בארנס באישתר

אישתר הוא מרכז ללמידה ולהתפתחות אישית ומקצועית בנושא הניאו טנטרה. יש בו מגוון קורסים וסדנאות בהנהגתו של דוד כהן צדק ומנחים אורחים, לפני כמעט ארבע שנים התארח בו אנדרו בארנס, מנחה ידוע בתחום (ומאז גם שנוי במחלוקת) להעביר סדנת עומק למטפלות, אליה הצטרפתי, כאשת טיפול.

הידע שרכשתי בסדנה פתח, שינה סדרי עולם וסיפק לי כלים רבים, שמשם חלחלו והפכו להיות שלי. הנה דוגמה: כשהייתי בסדנה, בעיצומו של עיסוי יוני (עיסוי של איבר המין הנשי), קלטתי שאני כל הזמן מתנתקת ולא מצליחה לשהות בתחושה או ברגע. קראתי לאנדרו ואז, תוך כדי העיסוי הוא ביקש ממני לשאול את הגוף שלי מה הוא/אני לא מוכנים להרגיש. לא עלתה תשובה ברורה, אבל עלה גל בכי עמוק ומשחרר ולאחריו הייתי הרבה יותר תחושתית ונוכחת. בדיעבד, היום אני יודעת, שסיפור של טראומה ישנה החל שם את דרכו למעלה ממעמקיי התת-מודע אל המודע, ומתוך ההסכמה שוב להרגיש עדינות ורוך במקום הזה, העונג שלי קיבל עוד עומק וכנפיים. מאוחר יותר גם קיבלתי הזדמנות לעבד שוב את הטראומה המודחקת ולטפל בעצמי בחמלה ובקבלה של מה שהיה. השאלה העצמית ברגע של עונג או מיניות, מה הגוף שלי לא מוכן להרגיש, הייתה עבורי נקודת מפנה.

הדרכה אצל אלון גושן

הייתי בשני מפגשים אצל אלון גושן, שלימד אותי פרקטיקה להגברת העונג ומאז היא מהווה חלק ממני.

[עוד על אלון גושן ושיטתו ניתן לקרוא בראיון שקיימתי איתו המדריך לעונג נשי – פוסט אורח (ר.ר.)]

זימון אהבה

זימנתי לי אהבה גדולה עם איש, אליו יכולתי להביא את כל הדבר הזה ששחיתי בו. ראיתי אותו משתנה ומתקלף עם האהבה והכלים שבאתי איתם, כאוהבת ומטפלת במגע, ועם הכלים והגישה שרכשתי בתהליך המפורט פה. בהמשך הוא פנה בעצמו ללימוד נושא המיניות לעומק, והביא דברים נוספים משלו. בעוד נושאים ביקשו טיפול ועוד כלים נרכשו ומאז אנחנו שם (גם עכשיו כפרודים אוהבים).

לסיכום, ומעל לכל – אני

בכל הזמן הזה הדבר החשוב ביותר, לפני הכלים כולם: גישה אוהבת, רכה וחומלת למי שאני, לסיפורים שבאים איתי, ריכוז ומדיטטיביות. כיום אני חווה עונג רב מכל מקום בגוף שלי, אני אורגזמית ומלאה ברטט חי ומגיב, אני מחוברת במעשה האהבה, אלי ואל מי שאיתי, מתקשרת את עצמי בצורה פשוטה ובהירה, צוחקת, בוכה, מתענגת, גומרת, ולפעמים לא, נחה באמצע וחוזרת או שלא. אני משתנה ואני מה שאני באותו הרגע, ומי שאיתי יכול גם הוא להיות פשוט הוא.

מיכל

תמונה של מיכל סאס

תודה למיכל על השיתוף המעשיר ומעורר ההשראה הזה. במידה שברצונך להעשיר את עצמך במפגשים איתי, ניתן לעשות זאת במספר אופנים:

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.