מה מעכב את העונג המיני שלך?

אישה שמחה זורקת מזוודה באוויר על רקע שדה פתוח
גורמים שונים מכבידים עלינו ומונעים מאיתנו את השחרור המיני ואת העונג המיני שעשוי להתלוות לו. כיצד נוכל לשנות את המצב?

שנים את שומעת על המקום הנפלא ההוא, שמי שחיה בו, או אפילו ביקרה בו, מתארת חוויות קסומות בכל היבט שהוא. את מחליטה, שהגיע הזמן לחוות על בשרך את כל הטוב הזה. את ממלאת מזוודה גדולה בכל החפצים שאת חייבת איתך, ויוצאת לדרך.

רק מה, שכחו לספר לך, שההגעה למקום הנפלא הזה, דורשת ממך לבוא חפה מרכוש ככל הניתן, שכן מדובר במסלול צר בן כמה מאות מדרגות, שגם אם מאוד תרצי להעלות בו את המזוודה הענקית שלך, זה פשוט לא ילך לך. עכשיו לכי תחליטי על מה את מוותרת – על הציוד המוכר, שנותן לך תחושה של בית ובטחון, או על החוויה הקסומה שכל כך חיכית לה.

איך זה קשור לסקס?

כשזה נוגע לסקס, רבות סוחבות איתן "מזוודה", שבה מצויות התפיסות השגויות לגבי סקס, הבושה, הפחד לחשוף פגיעות ולהיות אותנטיות, החשש מדחייה, מלהיות לא מושכות מספיק, לא רזות מספיק, לא להתנהג כמצופה, ואולי, הפחד הגדול מכל – להתפס כלא נורמאליות. האחיזה ב"מזוודה", גורמת לכך, שהן מפספסות את העונג, שהסקס והמיניות עשויים לגרום להן. במקום להתעופף בחופשיות, הן כורעות תחת הנטל.

מה אפשר לעשות?

כאמור, ה"מזוודה" נותנת תחושת ביטחון ולכן לא קל לוותר עליה כל כך מהר, אבל מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להשתחרר מכובד משקלה?

השלב הראשון הוא להכיר בקיומה ולנסות לזהות מה יש בתוכה.

השלב השני הוא למיין "מה לפח מה לתיקונים" (י. קפלן) – כלומר, אילו תפיסות, אמונות, ערכים ורגשות מתאים לך לשמר גם עכשיו, ומאילו אחרים תרצי לנסות להשתחרר.

השלב השלישי הוא לנסות ולהחליף את התפיסות והרעיונות שאינם מתאימים לנו, בכאלה המקדמים והמאפשרים לך להביא את עצמך לביטוי באופן שלם יותר, ובכך להרחיב את טווח החוויות ואת העונג שלך.

הנה כמה דוגמאות:

במקום: "איכס, זה סוטה!" לאמץ את: "אולי ננסה"? ובהמשך אולי תוכלי אפילו להוסיף את: "וואו, איזה עונג זה גורם לי!".

במקום: "אם הוא עינג אותי אני צריכה עכשיו לענג אותו", לבחון את: "הפעם אני מתמסרת לעונג ונראה מה יתאים לי בהמשך".

אולי לנסות להחליף את:" וואי, כל כך שמנתי, אני לא מסוגלת להסתכל על עצמי" בחלופה יותר רכה כמו:" אוקיי, אז עליתי כמה קילו, זו לא סיבה שאמנע מעצמי עונג מיני".

כל עוד הראש שלנו טרוד במחשבות, העונג שלנו מוגבל. זה פשוט לא אפשרי לחוות בו זמנית סטרס וחוסר נוחות, יחד עם תחושת השחרור, שנדרשת כדי למצות את העונג המיני.

איך אפשר להשתחרר?

תצטרכי להתחיל בשלב הראשון. אם גילית שאת אכן נושאת איתך "מזוודה", שמעכבת אותך מלהעפיל לפסגה, אולי תיווכחי שקשה לעשות לבד את כל העבודה. אשמח מאוד להיות זו שתסייע לך לרוקן אותה. בסדרת מפגשים נזהה את המעכבים ונלמד דרכים, שיאפשרו לך להתחיל ולהפטר מהם. אם את בזוגיות, ברור שלא תמיד מדובר רק בך, אלא גם בפרטנר.ית שלך. סביר להניח, שעם מזוודה לא עמוסה, יהיה לך קל יותר לסחוף אחרייך גם אותו/אותה בדרך אל העונג.

אם יעוץ פחות מתאים לך, אני ממליצה לך להתחיל לפתוח את הראש למידע מהימן בתחום המיניות. יש היום בכמות ובנגישות גוברת והולכת פודקאסטים (הפודקאסט שלי: מיניות מדוברת – שיחות על מיניות בגובה העיניים, ספרים, תכניות טלויזיה, הרצאות וסדנאות בנושא, שעשויים להיטיב איתך. אם תרצי המלצות, את מוזמנת לכתוב לי.

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.