כיצד להגביר את החשק המיני בתקופת מלחמה

זוג ערום שוכב במיטה מחובק
עבור חלקנו, התקופה הנוכחית לא מיטיבה עם החשק המיני. אנחנו רוצות בו, אך הוא מבושש להגיע. מה נוכל לעשות כדי לנסות ולהחזיר אותו?

נתחיל מכך, שזה כל כך נורמאלי ונפוץ, מה שאומר, שאין צורך להילחץ. אצל רבות מאינו הדברים ישתפרו מעצמם עם הזמן. ובכל מקרה, לחץ לא יתרום דבר, לא לך ולא לזוגיות. לכל אחת מאיתנו הקצב שלה.

אם את רוצה לחוות יותר חשק מיני ומוצאת שקצת קשה לך כרגע, אולי הדברים הבאים ירגיעו אותך ויסייעו לך לשפר את המצב:

ד”ר לורי ברוטו, מטפלת מינית וחוקרת מיניות, מציעה להתייחס לחשק המיני באופן בו אנחנו מתייחסות לרגשות. כלומר לא כאל דבר בינארי, 1 או 0, אלא כאל כזה הנמצא על ספקטרום.

למשל, שמחה: את חווה שמחה, כשדברים משמחים קורים לך. אם ברצונך להגביר את השמחה בחייך, נסי לזהות מהם הדברים שגורמים לך לשמחה וודאי שהם יהיו חלק מהחיים שלך, למשל: בילוי עם המשפחה ועם חברות, זמן זוגי, יציאה לטבע, התנדבות, כתיבה ועוד.

כך בדיוק עם החשק המיני: אם תרצי יותר ממנו, נסי לבחון מהם הדברים המעוררים את החשק המיני שלך, ואדאגי שהם יהיו נוכחים בחייך, למשל: פעילות גופנית, ריחות, מוזיקה או מראות מסוימים, אוירה ספציפית, סוגי מגע, אזורים בגוף שהמגע בהם מדליק אותך וכו’.

ברגע שיש לך רשימה כזו בראש, ניתן לעשות בה שימוש באופן עצמאי, כמו גם לתקשר אותה מול הפרטנר, בכך לנסות ולהגביר את החשק המיני.

איך לגרום לזה להצליח?

העניין הוא, שכדי שזה יצליח, נצטרך שהגורמים המעוררים את החשק, יהיו בעלי עוצמה חזקה יותר מאלה המכבים אותו, וכיום, לצערנו, יש רבים מהם.

הדבר מתקשר למודל הברקס והגז בו עוסקת רבות ד”ר אמילי נגוסקי. כתבתי עליו בפוסט הזה.

 ובו תוכלי גם למצוא את השאלות שייסעו לך לזהות את המנגנונים המעוררים או המעכבים שלך.

אם אתגרי התקופה הם כאלה שמקשים עלייך אפילו להיזכר, מהם הדברים שמעוררים את החשק, אני מציעה להתחיל מתרגילי קרבה ואינטימיות, עם מגע או בלעדיו. קרבה היא פתח טוב לבאות, אם כי ההמשך אינו מתחייב ממנה. תוכלי למצוא תרגילים כאלה פה.

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר אם ברצונך בעזרה מקצועית שתקל עליך בימים אלה.

בתקווה לימים טובים שיבואו במהרה.

053-6551840

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות