איך תבחרי את הויברטור המתאים לך?

אם את סקרנית אך עד היום לא העזת לשלב אביזרי מין בחיי המין שלך – הנה פוסט שיעשה לך סדר

זהו פוסט אורח והוא נכתב על ידי טל יורמן – יועצת מינית, מרצה על מיניות ומגדר ומלווה תהליכי התפתחות רגשיים:

בהרצאות אני פותחת בכך, שאין לי שם אחד שאני שלמה איתו: אביזרי מין? צעצועי מין? אביזר נשמע לי מושג מנוכר וקר וצעצוע נשמע לי ילדותי מידי. כיוון שכך, אשתמש בשני המושגים האלו לאורך הטקסט, ואם יש לכן הצעות לשמות ראויים אשמח שתשתפו אותי. שנתחיל?

היסטוריה

צעצועי מין מבחינה היסטורית הגיעו לעולם ככלי טיפולי למחלת "ההיסטריה". הם הוחזקו בקליניקות ובהמשך אף שווקו ברשתות שיווק כגון סופרים ופארמים. אולם, בשנות ה-20 של המאה הקודמת, לאור שימושם בסרטי הפורנו, סומנו אביזרי המין כמוצר לשימוש פרובוקטיבי שיש להצניעו.

שימושים מקובלים

אם אנו בוחנות את האופנים בהם נעשה שימוש באביזרי מין, יש להם שתי מטרות: האחת לעונג והנוספת רפואית. רפואית נעשה שימוש למשל להקלה על כאבים באזור הפות והנרתיק או הרחבת הנרתיק. ולעונג, לאוננות או שילוב באקטים משותפים.

לצעצועי מין שנועדו להסב עונג כמה קטגוריות כשתכליתם עפי' רוב היא לעורר אזורים ארוגניים בגופנו ולהעצים עוררות מינית. אזורים אלו יכולים להיות באיברי המין, בפטמות, מאחורי האוזן ועוד.

ויברטורים

בקטע הבא אתמקד בצעצועי מין המכונים ויברטורים. ויברטורים מהמילה- vibration בתרגום- רטט. ויברטורים לרוב מתחלקים לשלושה סוגים: הראשון, לגירוי חיצוני בלבד של הדגדגן ואזור הפות. השני, לגירוי פנימי בלבד של הנרתיק והסוג השלישי לגירוי פנימי וחיצוני יחד.

איך לבחור מתוך ההיצע האינסופי?

כדי לבחור את הויברטור הכי מתאים עבורך מומלץ לשקול כמה פרמטרים והם: מבנה וגודל הויברטור, סוג החומר של הויברטור, עוצמת הרטט, אם הוא פועל על סוללות או נטען ונוחות השימוש.