איך תבחרי את הויברטור המתאים לך?

אם את סקרנית אך עד היום לא העזת לשלב אביזרי מין בחיי המין שלך – הנה פוסט שיעשה לך סדר

זהו פוסט אורח והוא נכתב על ידי טל יורמן – יועצת מינית, מרצה על מיניות ומגדר ומלווה תהליכי התפתחות רגשיים:

בהרצאות אני פותחת בכך, שאין לי שם אחד שאני שלמה איתו: אביזרי מין? צעצועי מין? אביזר נשמע לי מושג מנוכר וקר וצעצוע נשמע לי ילדותי מידי. כיוון שכך, אשתמש בשני המושגים האלו לאורך הטקסט, ואם יש לכן הצעות לשמות ראויים אשמח שתשתפו אותי. שנתחיל?

היסטוריה

צעצועי מין מבחינה היסטורית הגיעו לעולם ככלי טיפולי למחלת “ההיסטריה”. הם הוחזקו בקליניקות ובהמשך אף שווקו ברשתות שיווק כגון סופרים ופארמים. אולם, בשנות ה-20 של המאה הקודמת, לאור שימושם בסרטי הפורנו, סומנו אביזרי המין כמוצר לשימוש פרובוקטיבי שיש להצניעו.

שימושים מקובלים

אם אנו בוחנות את האופנים בהם נעשה שימוש באביזרי מין, יש להם שתי מטרות: האחת לעונג והנוספת רפואית. רפואית נעשה שימוש למשל להקלה על כאבים באזור הפות והנרתיק או הרחבת הנרתיק. ולעונג, לאוננות או שילוב באקטים משותפים.

לצעצועי מין שנועדו להסב עונג כמה קטגוריות כשתכליתם עפי’ רוב היא לעורר אזורים ארוגניים בגופנו ולהעצים עוררות מינית. אזורים אלו יכולים להיות באיברי המין, בפטמות, מאחורי האוזן ועוד.

ויברטורים

בקטע הבא אתמקד בצעצועי מין המכונים ויברטורים. ויברטורים מהמילה- vibration בתרגום- רטט. ויברטורים לרוב מתחלקים לשלושה סוגים: הראשון, לגירוי חיצוני בלבד של הדגדגן ואזור הפות. השני, לגירוי פנימי בלבד של הנרתיק והסוג השלישי לגירוי פנימי וחיצוני יחד.

איך לבחור מתוך ההיצע האינסופי?

כדי לבחור את הויברטור הכי מתאים עבורך מומלץ לשקול כמה פרמטרים והם: מבנה וגודל הויברטור, סוג החומר של הויברטור, עוצמת הרטט, אם הוא פועל על סוללות או נטען ונוחות השימוש.

מבנה וגודל

אם הויברטור נועד לגירוי פנימי כדי לשים לב שהקוטר לא גדול מידיי אך גם לא קטן מידיי. בויברטורים לגירוי חיצוני כדאי לשים לב האם שטח הפנים רחב או צר – כך שהרטט מועבר בצורה ממוקדת או מפושטת. כמו כן, יש ויברטורים שצורתם יותר שטוחה ומקלים על השימוש בהם באקטים משותפים, ויש את אלו שחשוב להן שהויברטור יהיה כמה שיותר קרוב לצורה הפאלית – של פין.

סוג החומר

קודם כל יש לברר את מסוכנות החומר והאם הוא נקבובי ודורש עטיפה בקונדום. אחר כך, כדאי לשים לב למידת הקשיות והגמישות שלו. יש מגוון חומרים ואם יש את האפשרות כדאי לחוש אותו. אם אין מומלץ לקרוא או לשאול עליהם במעמד הרכישה.

אלו חלק מהחומרים מהם עשויים ויברטורים:

סיליקון – לרוב מה שמוגדר “סיליקון רפואי” הוא אטום לגמרי עמיד, היפואלרגי קל לניקוי ונעים למגע, בדרך כלל מעביר את הרטט בצורה טיפה יותר מעומעמת.

פלסטיק ABS – זהו פלסטיק בגימור קטיפתי שמזכיר תחושה של סיליקון, גם כן עמיד וקל לניקוי בדרך כלל מעביר את הרטט בצורה יותר ישירה.

TPR – חומר דמוי ג’לי שקוף שיכול להגיע במגוון צבעים, רך וגמיש מאוד.

TPE –  טרמופלסטיק אלסטומר, עשוי להיות נקבובי ולכן מומלץ לעטוף בקונדום בזמן השימוש.

עוצמת הרטט

כל אחת והעוצמה הנכונה לה! לא כל מה שמתאים למישהי אחת יתאים לאחרת. בדרך כלל אני ממליצה להתחיל מויברטור שמכיל כמה עוצמות רטט משתנות (ולא בהכרח סוגי רטטים), כדי שתוכלי לבחון איזו עוצמה הכי מתאימה עבורך.

מזמינה אותך לדבר איתי

סוללות או נטען

סוללות מהוות אפשרות נחמדה, בכך שניתן להחליף סוללה ולהפעיל מיד, אך מצד שני לויברטורים נטענים יש עמידות יותר גבוהה מפני קורוזיה והם לא מחייבים מלאי סוללות תמידי בבי.

נוחות השימוש

שימי לב האם יש חוטים המחוברים להפעלת הצעצוע . אם כן, זה דורש יותר עדינות בשימוש, כדי שלא יהיו ניתוקים של מגעים וכן כדי לא להסתבך עם החוט, במידה ומשתמשות בו בתנוחות מגוונות. כמו כן צורות החזקה שונות יכולות למנוע שימוש נוח בתנוחות מסוימות.

ניקיון הויברטור

כדי לשמור על אביזרי המין לאורך זמן, כדאי להקפיד על ניקיון במים וסבון, כדי לא להזיק למעטפת הויברטור. יש לאחסן אותם הרחק ממקור חום ולהוציא את הסוללות אחרי כל שימוש (במידה שיש), כדי למנוע קורוזיה. צעצועים נטענים כדאי להטעין כל חודשיים טעינה מלאה גם אם לא נעשה בהם שימוש.

יש עוד הרבה לכתוב על אביזרי מין אבל אלו ללא ספק הטיפים הראשוניים, שעלינו להביא בחשבון, לפני רכישה או שימוש בויברטור. כמו כן, יש לזכור שכל ויברטור הוא עולם שלם 😊 וכל התנסות היא היכרות שלך עם גופך מול הויברטור המסוים שנבחר.

ניסיונות שונים עשויים להביא לתוצאות שונות מבחינת עונג ולעיתים אף לאורגזמות שונות. קחי כל בחירה של צעצוע מין לאפשרות לחקירה שלך את העונג שלך. 

אם תרצו, תוכלו לקפוץ מיד לאתר מכירה של אביזרי מין, שבו תהנו מ-15% הנחה בהכנסת הקוד rr166.

שתהיה חקירה נעימה ומענגת.

טל יורמן

טל יורמן 

יועצת מינית, מרצה על מיניות ומגדר ומלווה תהליכי התפתחות רגשיים.

050-2731177

053-6551840

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות