הנה משהו שלא ידעת שפוגע בהנאה המינית

היררכיות בנוגע לסקס
היררכיות בכל הנוגע לסקס, יכולות להוות משחק נחמד, אבל כשמתחילים לדרג מה נחשב יותר ממה, הדבר עלול ליצור קושי, לפחות לחלקנו. מה לעשות כדי להשתחרר מהמבנים המגבילים?

על אילו היררכיות מדובר?

יש לי התנגדות להיררכיות באופן כללי, ובאופן מיוחד, כשזה נוגע למיניות וסקס (מוציאה מהכלל מערכות יחסים שבהן שליטה והיררכיה הן חלק מהמשחק). התפיסות המקובלות (לא אצלכםן, כמובן), שמגדירות מה יותר נחשב ממה, די מגבילות, בלשון המעטה. נגיד: אורגזמה עם פרטנר נחשבת יותר מאשר אורגזמה שהושגה באוננות, בעיקר אם את אישה; אורגזמה נרתיקית נחשבת יותר מאורגזמה דגדגנית (תודה, פרויד. דפקת למיליוני נשים את התפיסה שלהן על אורגזמה); אורגזמה נשית עם שפיכה נחשבת כפסגה לשאוף אליה, כי שפיכה היא-היא מיצוי הפוטנציאל המיני שלך (לא באמת. אין קשר בין עוצמת ההנאה לשפיכה, ואפילו אין כל קשר בין שפיכה נשית לאורגזמה עצמה); סקס אוראלי יותר מעינוג ידני; חדירה, שנחשבת כאקט המסיים את המפגש המיני ושאליו יש לכוון את מהלך העניינים, לעומת כל מה שבא לפניה (כלומר, “משחק מקדים“, אחד הביטויים שאני מחבבת לפחות באותה רמה כמו חיבתי להיררכיות).

מה הבעיה בהיררכיות מיניות?

היררכיות, לא רק שהן משמרות מבנים קיימים, הן עלולות להביא איתן תסכול לא קטן. אם אקט מסוים נתפס כבעל ערך יותר מאקט אחר, הרי שאני אמורה לשאוף אליו ואם אינני משיגה אותו, אני עלולה לחוש שאני לא טובה מספיק/ פגומה/ מפספסת את הדבר “האמיתי”.

אם יש משהו שהיררכיות מיניות תורמות לו בענק, הרי שזו חווית השעמום. כשהתסריט המיני מוכר, שגרתי וידוע כיצד הכל יתפתח וכיצד יסתיים, אין זה מפליא, שרבים ורבות מוצאים את עצמם משועממים מהסקס שיש להםן.

איך אפשר לשנות את המצב?

הבחירה לצאת מהסְכֵמָה המוכרת לא באה מעצמה. היא דורשת להכיר בכך שאנחנו שבויים ושבויות בתוך סכמה, וזו לא מחשבה מאוד מחמיאה. הסכמה הזו מרחיקה אותנו מעצמנו, כי אנחנו עושים ועושות סקס כמו שראינו וקראנו שאחרים ואחרות עושים (ספרים, הוליווד, פורנו). היא מחייבת אותנו להתבונן פנימה ולזהות מה מושך אותנו, מה היינו רוצות לנסות ומה הגבולות שלנו. היא מחייבת אותנו לתקשר עם הפרנטנר.ית שלנו, ולאפשר לעצמנו לחוות פְּגִיעוּת (הרי אין לנו יכולת לצפות מראש את תגובת הפרטנר.ית שלנו לכל מה שיעלה). אנחנו עושות ועושים כל שביכולתנו להמנע מפגיעות ובכך מתרחקים מהאותנטיות שלנו, אבל הנאה מינית מחייבת בדיוק את זה.

לא יודעות מאיפה להתחיל?

תתחילו מלשוטט בפודקאסטים בספוטפיי, חפשו סדרות תיעודיות בנושא בנטפליקס (הן לרוב מאוד ממוקדות, לא נמשכות על פני 9 עונות), קראו ספרים, האזינו להרצאות, לכו לסדנאות, שוטטו בבלוג הזה. לא רק שתצברו ידע, כל החקירה הזו בעצמה עשויה לעורר בכםן את האנרגיה המינית.

אני אחכה לך בפוסט הבא, אשמח לבואך.

שלך, רוית

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ערכים, תפיסות ותשוקה מינית

פגיעות, אותנטיות ואינטימיות

053-6551840

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות