הסיבות שיגרמו לך לשלב את החושים בסקס שלך

חושים וחושניות רוית רבינא
המושג חושניות נקשר פעמים רבות לסקסיות. לדעתי הוא אכן קשור מאוד למיניות אבל לאו דווקא באופן הבנאלי שבו הדברים רגילים להקשר

חושניות כשימוש מודע בחושים שלנו

אני אוהבת להתייחס למושג חושניות כאל שימוש מודע וער בחושים שלנו: האזנה ולא רק שמיעה, התבוננות ולא רק הסתכלות, שימוש רחב בחוש החישה, בחינת טעמים חדשים, במרקמים שונים, שימוש בחוש הריח מתוך רצון לחוות ריחות ולא רק להיתקל בהם כשהם מגיעים אלינו במקרה.

מה הקשר בין חושים לארוטיות?

כשאנחנו מרחיבות את השימוש המודע בחושים, משהו בנו מתעורר לחיים. כשאנחנו מתעוררות לחיים, גם הארוטיות מתעוררת.

בעולם גדוש שחיקה ושגרה כמו שלנו, לא כ"כ פשוט ליצור את ההתעוררות הזו, אבל הבחירה למקד תשומת לב ומודעות בחושים, מבטיחה שנצא מהאוטומט ונבחין בגירויים, שבמצב נטול מודעות ככל לא נשים אליהם לב.

כיצד לעורר את החושים?

אפשר לעצור מדי פעם ולנסות להבחין בגירויים שונים לאורך היום (שקיעה, פכפוך מים, שלכת, תפוז קלוף, שיר אהוב, הליכה בחול, קשת בענן, לישת בצק…) אבל אם אני לוקחת את הרעיון רגע לכיוון האינטימיות – עם עצמנו או בזוג, הנה רעיונות קטנים להתמקדות ולמשחק:

התבוננות בגופנו או בגוף הפרטנר.ית שלנו, מתוך כוונה לגלות פרטים חדשים, או כאלה שכבר שכחנו, שימוש בתאורה שונה מהרגיל, שימוש במראה.

לגעת עם חלקי גוף שונים (כולל שיער, ציפורניים), בעוצמות שונות, במקצבים שונים, בעיניים עצומות.

להנגע ע"י טקסטורות שונות, עם חומרים שונים, טמפרטורות משתנות. תיזכרו כמה נעים עשוי להיות עיסוי גוף, פנים, ראש, נסו מקלחת או אמבטיה משותפת. נסו עמידה, ישיבה שכיבה.

להאזין לעצמנו, לפרטנר, למוזיקה, בסגנונות שונים, לשקט.

להריח ריחות שונים במרחב ועל הגוף, כולל להבחין בריח הגוף הטבעי, הפשוט. אפשר לנסות לבחון האם ישנם ריחות שמעוררים אותך יותר מאחרים ולעשות בהם שימוש, כאשר המטרה היא להיכנס למרחב ארוטי (בלי כוונה ממוקדת בהכרח בסקס שיבוא אחר כך. לא בטוח שהוא יבוא וזה מכניס "רעש" במקום להנות מהנוכחות כאן ועכשיו).

לטעום. תפליגו עם הדמיון … אבל אם בכל זאת, אז נסו לאכול בעיניים עצומות, לאכול ולהאכיל בידיים, ללקק מאזורי גוף שונים ולנסות מרקמים וטעמים פחות מוכרים.

ביטול של אחד החושים מחייב את שאר החושים להתחדד ולכן מומלץ לנסות ולוותר על אחד מהם, כשאנחנו יוצאות ויוצאים למסע חקירה חושית.

החקירה החושית, מעבר לכך שהיא מעירה אותנו לשים לב לגירויים השונים, היא גם מאפשרת לנו להכניס משחקיות לתוך המרחב הארוטי שלנו, שהיא כל כך חשובה לשמירה על התשוקה.

סדנה שחר ברלוביץ רוית רבינא

רעיונות לשבירת שגרה חושית מחוץ לבית

אני ניסיתי לאתגר את החושים שלי, שלנו, באופן יזום בסדרה של 3 ימי חמישי ברצף:

אכלנו בחושך במסעדת Blackout כתבתי על החוויה בפוסט שפרסמתי בפייסבוק.

חווינו סדנת מגע ותנועה נפלאה של שולמית שפרבר ודניה אלירז ואתגרנו את הגוף בחוויות שטרם הכיר.

בילינו סופ"ש שקט במדבר (שקט ברמה שכשרוכבי אופניים רכבו על ההר במרחק מאות מטרים מאיתנו, קולות הצמיגים על אדמת המדבר נשמעו כמו רעש. שקט ברמה, שקצרת הרואי שאני, ראתה פרפרים ממרחק, שנראה לי בלתי הגיוני. שקט ברמה שכשהאורחים בבקתה הסמוכה שמו מוזיקה ממש לטעמי, במקום לצהול משמחה, התעצבנתי שהם הורסים לי את הדממה. כזה שקט).

שורה תחתונה

המיניות שלנו נמצאת בנו כל הזמן, אבל לא תמיד מורגשת ומרגשת באותה עוצמה. לפעמים, כל מה שהיא צריכה, הוא שינוי קל שיעזור לה להתעורר ולגלות שהיא עדיין חיה, ובועטת. יש כמובן דרכים רבות ומגוונות לעשות זאת. מקום של כבוד לחושים יכולה להיות אפשרות זמינה, מעוררת ומשמעותית.

אם הרעיון קוסם לך וברצונך לקבל עזרה, יעוץ או הכוונה בעניין עוררות החושים בדרך להתעוררותה של האירוטיות, אשמח להיות לך לעזר. כל הדרכים ליצירת קשר ממש כאן למטה.

אני אחכה לך בפוסט הבא, אשמח לבואך.

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.