המדריך לעונג נשי – אלון גושן

נתקלתי בשם של אלון גושן פעם אחר פעם בהקשר של עונג מיני. הגישה שלו סקרנה אותי והחלטתי להפגש איתו ולנסות להבין את הסוד. גיליתי, שאלון כל כך נדיב ושמח לחלוק את הידע שלו, שבעצם לא מדובר בסוד, אלא בגישה של אלון שבעקבותיה הוא פיתח שיטה משלו. כל מה שנדרש מאיתנו הוא לבוא סקרניות, פתוחות ומוכנות להתנסות. ובסוף – מתנה קטנה מאלון. שווה להגיע עד אליה.

ספר קצת על הרקע שלך

אני בעל תואר שני בפסיכולוגיה, למדתי בשני מסלולים של טיפול מיני באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטת בר אילן, והגעתי עד להתמחות אצל יו"ר איט"ם (האגודה הישראלית לטיפול מיני) דאז, אך הפסקתי את ההתמחות, ועל כך ארחיב בהמשך. בנוסף יש לי גם תעודות בתחומי העיסוי הרפואי, מיינדפולנס, NLP, מדריך טנטרה בשיטת מארג ועוד. סה"כ לימודים במשך 15 שנה ואני ממשיך ולומד כל הזמן.

במה שונה ההדרכה שלך מהטיפולים המוכרים על ידי איט"ם?

הטיפול באיט"ם הוא טיפול בדיבור בלבד. אסור מגע מכל סוג של המטפל כלפי המטופל, פרט לטיפולי סרוגייט (סרוגייט הוא בן זוג חליפי, לא בהכרח למטרות סקס, אשר משמש צלע אחת במשולש מטפל-מטופל-סרוגייט).

למעשה, עוד לפני שהתחלתי את ההתמחות שלי בטיפול מיני, שימשתי כסרוגייט במרפאה של ד"ר רונית אלוני במשך 10 שנים. עם הזמן, התחלתי לגבש לעצמי שיטת טיפול חדשה של מגע שמתבססת על כל הידע והניסיון שצברתי. כאמור, חוקי איט"ם אוסרים על מגע במהלך הטיפול, והתבקשתי לבחור אם ברצוני את ההתמחות עד סופה או לצאת לדרך חדשה. כשהבנתי את העוצמה שיש בטיפולי מגע וכמה מידע ניתן להטמיע בגוף בזמן כה קצר בטיפול מגע (לעומת טיפולים שכוללים רק דיבור), בחרתי להפסיק את ההתמחות ולהמשיך לפתח את השיטה שלי.

תרחיב קצת על נושא המגע במפגשים. הרי ברור שיהיו כאלה, שיראו זאת כשרלטנות או ניצול הסיטואציה

מי שמגיעה אלי שמעה על ההדרכה, יודעת למה היא נכנסת ובוחרת בכך בלב שלם. אני מסביר בצורה מילולית וגם נותן למודרכות שלי טופס, שמפרט את כל תהליך ההדרכה ומה הוא כולל. מצוין שם באופן מפורש, שלא סיימתי את ההתמחות באיט"ם, כך כשאין פה כל הטעיה מצידי, שרלטנות, ניצול יחסי מטפל מטופלת או כל דבר אחר. אני מסביר למודרכת בפרטי פרטים איפה אני עומד לגעת ולמה, ומסביר לה את כל הגבולות של ההדרכה ומעניק לה תחושת ביטחון בתהליך. 

מה עומד מהאחורי ההדרכה?

הרעיון הוא שכל אדם אחראי על העונג שלו, אבל חלקנו מעולם לא למדנו איך לשלוט על העונג שלנו, איך לתמרן אותו, איך להדליק אותו במידת הצורך, ואיך להתחבר לגוף שלנו. למעשה, כשנולדנו שכחו לתת לנו את מדריך ההפעלה של העונג בגוף שלנו מהות ההדרכה היא ללמד את המודרכת, כיצד להיות אסרטיבית ולקחת שליטה על גופה ועל תחושותיה, כך שהיא תוכל להעצים את תחושות החשק והעונג שלה ככל שהיא תרצה, ללא תלות באדם שאיתה.

מה קורה בתכלס בהדרכה עצמה מבחינת מגע?

נתחיל בזה שיש גבולות מאוד ברורים בהדרכה שלי – יש עירום של המודרכת ומגע של היד שלי בכל הגוף כולל בפות ובנרתיק, והכל נעשה בצורה מאוד הדרגתית: בתחילת ההדרכה, המודרכת שוכבת על הבטן, מכוסה במגבת ואני נוגע לה רק בגב, ואני לא זז משם עד שהיא אומרת לי שטוב לה, נעים לה ורגוע לה. כך אני עובר ומתקדם מאיזור לאיזור.

הרעיון הוא ללמד את המודרכת איך לשחזר בבית, עם עצמה ועם פרטנרים, את ההנאה שהיא חוותה בהדרכה

אם המודרכת מעוניינת בכך, אני מאפשר להזמין את בן הזוג למפגש השלישי. המטרה היא, ללמד אותו כיצד להיות לה לעזר ולתמוך בעונג שלה, וכיצד לעבוד על הדברים יחד בבית.

מה ההבדל בין ההדרכה שלך להדרכות דומות או שיטות שעוסקות בחיבור לגוף?

בניגוד למה שנשים רבות שומעות בכל מיני מקומות, אני לא אומר לאישה לשחרר. נהפוך הוא, אני נותן לה כלים להיות בשליטה מוחלטת על ההנאה שלה. אני מתייחס לגוף שלנו כמו אל מכשיר שמופעל ע"י שלט. לרובנו ניתן השלט, אך מבלי שהוסבר לנו כיצד להפעילו. רוב הא.נשים מנסים לזרוק את השלט החוצה, לשחרר. אני אומר את ההיפך, תלמדו להפעיל את השלט, תהיו בשליטה וכך תוכלו להנות הרבה יותר.

הבדל נוסף מאוד חשוב הוא ההתייחסות לתודעה שלנו, למחשבות שלנו. שיטות רבות מנסות לנתק את התודעה ואת המחשבות מכל תהליך העונג, אבל אני אומר שהמוח והתודעה שלנו הם כלים מאוד עוצמתיים, וכדאי שנשתמש בהם במקום להתנתק מהם.

אני משתמש בידע שלי מהפסיכולוגיה, מהמיינדפולנס ומה-NLP, ועוזר למודרכות שלי לרתום את המחשבות שלהן לטובתן. אם נסתכל על הטנטרה לדוגמה, הטנטרה תאמר "שאין טוב או רע, מה שיש זה מה שיש, ובואו נהיה עם מה שיש כאן ועכשיו". אני רוצה יותר מכך בשביל המודרכות שלי. אני מנסה להביא אותן למקום, שאם במקום מחשבות מענגות עולות בהן מחשבות מדכאות או מסיטות מהעונג, הן יבצעו פעולות אקטיביות, כדי לשנות לטובה את המצב הקיים.

עם אילו כלים יוצאת אישה שמגיעה למפגשים איתך?

המטרה שלי היא לתת לאישה כלים פסיכולוגים, פיזיולוגיים ואנרגטיים לשלוט על העונג שלה. אני מדגיש, לא על האורגזמה אלא על העונג. האורגזמה היא תופעת לוואי של העונג. ברגע שהתודעה שלנו נמצאת במצב עונג, הגוף מגיב באורגזמה. מאוד פשוט, אבל מה שקורה ברגע האמת זה שבמקום להתמקד בעונג שיש בכאן ועכשיו, אנשים מתרכזים בדברים אחרים בראש שלהם, מה שגורם לכך שהאורגזמה לא מגיעה.

אתה מדבר על כך שישנם 5 מצבי תודעה, שמשפיעים לשלילה על ההנאה המינית שלנו. מהם?

  1. מחשבות שליליות – במקום להתמקד בכמה עונג אנחנו מרגישות, אנחנו עסוקות במחשבות שליליות ("אוי, כמה שמנתי", "מסכן, כמה זמן הוא כבר יורד לי, בטח נמאס לו").
  2. מחשבות על טרדות היומיום – צריך לעשות קניות, לעבור בדואר, לקחת את הילדים וכו'.
  3. אני צריכה לשחרר – עצם המחשבה מהווה מלכוד – אם אני חושבת כל הזמן על כך שעלי לשחרר, עושה בדיוק את ההיפך. אני מרוכזת במחשבה במקום בהנאה.
  4. המרדף אחרי האורגזמה – המרדף אחריה מרחיק ממך את ההנאה. אני מדמה אורגזמה לכלב פחדן. ככל שתרדפו אחריה יותר, ככה הוא היא תברח ותתרחק מכן, ורק אם תשבו ותתעסקו בעצמכן, היא כבר תבוא אליכן כדי שתלטפו אותה.
  5. ריצוי, המחשבה על האחר – במקום להתמקד בעונג שלי, אני מפנה את תשומת הלב החוצה, לאחר ובכך הופכת להיות פחות מחוברת אל התחושות שלי.

את מצבי התודעה האלה, אני מנסה להחליף במשהו מאוד פשוט – התמקדות בעונג שיש בכאן ועכשיו. ברגע שאנחנו נהיה במצב מנטאלי של "וואו, כמה מדהים לי", הגוף יגיב בעונג, כולל אורגזמות.

מזמינה אותך לדבר איתי

מדוע אתה מטפל רק בנשים?

האמת שהלו"ז שלי מלא לגמרי. אני בוחר להתמקד בנשים ויש לי קולגה, עמיחי שרפשטיין, שהוא המומחה לעניין העונג הגברי. אנחנו עושים סדנאות יחד לזוגות, סדנאות שעוסקות בעונג נשי וגברי. הסדנא משלבת הרצאה, הדגמה ותרגול.

לאילו נשים ההדרכה שלך אינה מתאימה?

השיטה נשענת על היכולת להתמקד בתחושה בגוף. אם מישהי באופן קיצוני לא מסוגלת לחוות את זה, לא אוכל לעזור לה ולא אזמין אותה להדרכה – למשל נשים על הספקטרום או נשים עם הפרעת קשב קיצונית. אני כן רוצה להדגיש, שנשים רבות מתקשות להתחבר לתחושות העוצמתיות בגוף, ואיתן אני עובד בשמחה, אבל כשאין יכולת מנטאלית כרגע להתמקד במחשבה או בתחושה כלשהי בגוף, זה יהיה כמעט בלתי אפשרי לעזור. בנוסף אני לא מטפל בנשים בהריון.

בוא נדבר קצת על אורגזמה. למה הרדיפה אחרי האורגזמה הנרתיקית?

נתחיל בכלל בזה שנשים לא אמורות לרדוף אחרי אורגזמה, נקודה. המרדף הזה הוא מה שמונע מרוב הנשים לחוות את זה. אנחנו צריכים לזכור שהמטרה שלנו בקיום יחסי מין, היא עונג. פשוט להתמקד ולהרגיש עונג. כל השאר יגיע אחרי זה.

מעבר לזה, אצל רוב הנשים האורגזמה הדגדגנית היא יותר קצרה וממוקדת. לעומתה, אורגזמה נרתיקית היא כלל גופנית, הרבה יותר ארוכה ועוצמתית וההשפעות שלה יכולות להמשך גם שעות אחריה. אורגזמה דגדגנית גם לפעמים מוציאה אנרגיות מהגוף ולאחריה האישה מרגישה שנגמר לה הכוח והחשק, שהאיזור הופך להיות יותר מדי מגורה, ושכל מה שהיא רוצה זה ללכת לישון אחרי זה. אורגזמה נרתיקית רק מטעינה את הגוף באנרגיות.

אז מה מונע מנשים רבות כל כך להשיג אותה?

אחת הבעיות שמונעות מנשים רבות לחוות אורגזמות נרתיקיות, היא שהן מכווצות את כל שרירי הנרתיק והרגליים בזמן גירוי מיני עוצמתי. אני אומר שצריך לשחרר. כיווץ  עשוי להביא לעונג יותר גבוה אצל הגבר, אבל זה פועל ההיפך על האישה. דמיינו גוף שנמצא באיפוק וכיווץ מערכות – נראה לכם שאנרגיה מינית תעבור בקלות בגוף שכזה? מה שכן, יש שריר אחד בתוך הנרתיק של האישה, שהוא זרז מטורף של אורגזמה נרתיקית ושפיכה נשית ואני מלמד את המודרכת איך להשתמש בו. קשה להסביר את זה פה, תצטרכו לבוא להדרכה כדי לגלות על מה אני מדבר.

מה המסר שלך לסיכום?

כל אישה צריכה להבין, שאין בעיה מינית שאינה ניתנת לפתרון, לאו דווקא בעזרתי. אם יש משהו שמפריע, כל עוד רוצים, אפשר למצוא פתרון. עונג גורם לנו להיות יותר שמחות, מרוצות, פורחות. אל תוותרו על העונג שלכן. מגיע לכן.

יש גם צו'פר לקוראות הבלוג, נכון?

כן. הכנתי מדריך מקוצר לעונג נשי, שמכיל את עיקרי הדברים. יש למלא את הפרטים מטה והוא ישלח למייל שלך.

רוצה את המדריך לעונג?

לקבלת המדריך יש למלא את הפרטים מטה:

לתשומת ליבך – אם יש לך כתובת Gmail, וודא.י שהמייל לא מצא את עצמו בקידומי המכירות – אמנם מדובר בטיפים שלא עולים כסף, אבל שווים זהב.

הבקשה לקבלת המדריך מהווה הסכמה לקבל ניוזלטר ועדכונים. ניתן לבטל את הרישום בכל עת.

אלון גושן

קישור לאתר של אלון

מחשבה יוצרת מיניות – קבוצת פייסבוק, בניהולו של אלון. הקבוצה מונה כ-9,000 נשים וגברים (אני אחת מהםן) ובה מתנהלים דיונים מעשירים ופתוחים בנושא מיניות על שלל גווניה.

 

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.