כיצד אותנטיות, חמלה ודימוי גוף חיובי משפיעים על המיניות

מונולוג פתוח, חשוף ומאיר עיניים של אישה אמיצה, שלקחה את המושכות לידיה והתחילה לנהל את חייה באופן המיטבי עבורה

הקדמה

אל תמר נחשפתי דרך המילים. תמר כותבת שירים חשופים וכנים ומפרסמת אותם בפייסבוק. פעמים רבות הרגשתי, כאילו תמר כותבת אותי. סיקרן אותי לפגוש את האישה הזו, שבסביבות גיל 40 העזה להסתכל על עצמה, פנימית וחיצונית, והחלה במסע לשינויי חייה. היא עושה זאת בעיניים פקוחות לרווחה, במודעות, באומץ, בנחישות ובבחינה בלתי פוסקת. הרגשתי שהסיפור של תמר עשוי להוות השראה לנשים אחרות.

זוהי תמר, זהו סיפורה:

אני תמר, דיאטנית קלינית במקצועי. בחרתי את המקצוע מתוך מקום חצי מודע, אני מניחה, של צורך בשליטה בכל מה שקשור לאכילה, למשקל הגוף, למראה.

ילדה רזה עם ראש של שמנה

כל חיי הייתי רזה עם ראש של שמנה. כבר בכיתה ג' בבית ספר דתי אני זוכרת את עצמי לובשת חצאיות ארוכות להסתיר את הרגליים ה"עבות". התעסקתי המון עם המראה שלי, בעיקר חייתי בתחושת חוסר שביעות רצון, תסכול וניסיון אינסופי לשנות ולהתמקד בחוסר, במה שנדמה היה לי כשונה.

לאורך כל חיי אני זוכרת את אמא שלי מאד לא מרוצה מגופה. היא הרבתה לעשות דיאטות שונות ואני בחושיי החדים, הסקתי שנשים צריכות להראות בצורה מסוימת, בצורה "מושלמת".

הפרעת אכילה

בגיל ההתבגרות התחלתי לפתח הפרעת אכילה, צמצמתי את האוכל שאכלתי לכדי מעט מאד וכמובן ירדתי במשקל. תחילה קיבלתי הרבה מחמאות ותשומת לב, אך בהמשך הגעתי למצב, שהמשקל כבר היה נמוך מדי והשליטה שלי גדולה מדי.

לשמחתי הרבה. הורי היו ערניים למצבי והצליחו להוציא אותי מהמצב. עליתי במשקל, אבל הצורך בשליטה וחוסר המרוצות מהמראה לא עזבו אותי.

לימודי תזונה

כך בעצם התחלתי את לימודי התזונה. עברתי תהליך מאד מעניין עם עצמי: במהלך הלימודים הרגשתי סלידה מכל נושא הפרעות האכילה, לא היה לי שום רצון לגעת בו, הרגשתי חוסר חמלה וחוסר הבנה של בנות המגיעות למצבים כאלו, כאילו התכחשתי לעצמי ולעברי.

בנוסף, הרגשתי שאני כדיאטנית משתעממת מאד מלהקשיב לאנשים המפרטים לי את האוכל שאכלו, לא אהבתי לחשב והרגשתי קטנונית כשחישבתי כמה קלוריות יש בחצי פרוסת לחם וכף גבינה לבנה.

במקביל גם אני הפסקתי לספור לעצמי קלוריות ולדקדק, שנאתי את זה שאנשים שואלים אותי מה הם צריכים לאכול ומצד שני הרגשתי אחריות גדולה לדעת כמה שיותר. חשתי בלבול גדול, כי גם אני כבר לא הצלחתי לשמור, התחלתי לשחרר ונהניתי מהחופש שאני מעניקה לעצמי.

לעומת זאת הסביבה בחנה אותי, את הדיאטנית. התפלאו כשאכלתי פרוסת עוגה או כל מאכל אחר שלא נמצא תחת ההגדרה "בריא".

המשבר בחיים האישיים

גם בחיי האישיים התחילו להיווצר סדקים, בזוגיות ובאמהות. התחלתי לשאול שאלות והרגשתי שאני חיה את חיי בדרך שלא מדויקת לי.

בשלב מסוים חוויתי משבר גדול, משבר אישי, זוגי ומקצועי גם יחד. הקרקע מתחת לרגלי הטלטלה וממקום מאד קשה וכואב התחלתי לחבר את חיי בחזרה, בדרך חדשה, של קשיבות. הבחנתי כמה ביקורת אני שמה על עצמי ועל הסביבה, התחלתי ללמוד להביט על החיים בחמלה.

שפת האכילה

בכל הקשור לפן המקצועי התחלתי ללמוד שפה חדשה, שנקראת שפת האכילה. שפה שלא מאמינה בדיאטות, במקור שליטה חיצוני, בגבולות נוקשים ובלתי אפשריים, אלא בגמישות מחשבתית בכל תחומי החיים, גם באכילה, אבל לא רק.

בעזרת השפה גיליתי את עצמי מחדש, התחברתי לרצונות שלי, לעוצמות שבי, למקור אהבה ויצירתיות בלתי נדלה. בזכות הלימודים התחלתי לכתוב את עצמי ולגלות בעזרת המילים מה נכון לי ולמדתי להקשיב ללב שלי.

שינוי מקצועי

אחד הדברים המשמעותיים היו גם בתחום המקצועי. החלטתי לעשות שינוי, הפסקתי לטפל כדיאטנית, הפסקתי לתת לאנשים דיאטות לירידה במשקל, הפסקתי לשאול אותם מה הם אוכלים, התחלתי להקשיב להם באמת, לפחדים העמוקים, לכאבים, למורכבויות השונות. נוכחתי, כיצד ובמהלך הטיפול הם פורמים לאט לאט את הפלונטרים במערכת היחסים שלהם עם הגוף, עם האוכל ועם האכילה.

בעקבות השינוי שעברתי הצלחתי לשקם את הזוגיות שלי זאת בזכות תקשורת מקרבת עם בעלי, עם ילדי אך קודם כל עם עצמי.

התפתחות בנושא המיניות

במהלך הזמן האחרון, בעקבות שינויים פיזיים במראה ועם השיפור בתקשורת הזוגית, חלה אצלי התפתחות בחקירת נושא המיניות. מתחילה אצלי ההבנה העמוקה, שקיים קשר עמוק בין אכילה, גוף, ומיניות, לבין הקשבה עמוקה ובטחון עצמי פנימי. קשר בין הנורמות החברתיות, כשהתשוקה מצד אחד והבושה מן הצד השני. אני מרגישה שאני בפתחה של התגלות מרגשת ומשחררת.

חשוב לציין שזה תהליך ארוך ומורכב, לא פשוט ולא קל בכלל, תהליך שדורש אומץ ותעוזה לפגוש את עצמי ולכן נדרשות כמויות אינסופיות של חמלה.

אני יכולה לספר, שבעקבות התהליך אני לומדת לקבל את עצמי על כל חלקיי לאט ובזהירות, גם מבפנים וגם מבחוץ. היום אני צועדת קדימה עם המון סקרנות להמשיך לגלות עוד ועוד, להמשיך לדייק את עצמי, זאת במטרה למצוא שקט אמיתי ולחיות את חיי בהנאה עד כמה שניתן.

אני מאחלת לכל אחד ואחת מכם שתגלו בתוככם את היופי האמיתי שבכם, את האש, את היצירתיות ותציתו מחדש את האהבה שלעיתים נדמה שכבתה.

תמר אשר, תזונאית קלינית, מטפלת בהתנהגויות אכילה ובדימוי גוף – שפת האכילה
054-2267513

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.