הספר שישפר לך את החוויה המינית

צילום עטיפת השער של הספר Come as you are
סקירת ספרה של אמלי נגוסקי COME AS YOU ARE, העוסק במיניות הנשית ומציג התייחסויות שמאפשרות לנו לבחון מחדש את המיניות שלנו ולהגביר את ההנאה שאנחנו חוות ממנה

כבר כתבתי על הספר הזה בעבר, כאן אך מצאתי לנכון לייחד לו פוסט משל עצמו.

עד שתקום ההוצאה שתתרגם את הספר המעולה הזה, אין ברירה אלא לקרוא אותו באנגלית. קראתי ווידאתי, שהרמה אינה לבעלות "אנגלית ברמת שפת אם". אם אני יכולה, בטוח שגם אתן יכולות! אז הנה אני מסכמת וממליצה מאוד:

COME AS YOU ARE של אמלי נגוסקי (לרכישה באמזון), שעוסק במיניות הנשית, משלב, כמו שאנחנו אוהבות, ידע מדעי ופרקטיקה. הכתיבה שלה בהירה, מצחיקה וזורמת. הדוגמאות מאפשרות לכל אחת למצוא את עצמה בתוכן, גם אם באופן חלקי. מטרתה, כפי שעולה משם הספר, היא לסייע לנו להנות מהמיניות שלנו  בדיוק כפי שאנחנו.

היא מציגה בספר את ה-The Dual Control Model (שלא היא פיתחה, אך היא מסבירה אותו נהדר). המודל מתאר כיצד תגובה מינית נשית מושפעת הן מ"מאיצים" והן מ"בלמים". בפשטות ובקצרה – מאיצים הם מה שמדליק, בעוד בלמים הם אלו שמכבים. כדי לעורר את התגובה המינית, נדרש שהגורמים המאיצים יעלו על הגורמים הבולמים. בפוסק שכתבתי על התשוקה בזוגיות ממושכת תוכלי למצוא הרחבה על המודל, וכן את השאלון לזיהוי עוצמות דוושות הברקס והגז שלך, להורדה בעברית! אני מצרפת אותו גם כאן, אם כי אין טעם למלא אותו מבלי להבין תחילה את המודל. 

מעבר ל"דוושות" נגוסקי דנה בגורמים נוספים, שיכולים להשפיע על התגובה המינית של האישה, כמו מתח, דימוי גוף ותקשורת, ומספקת כלים כיצד להתגבר על אתגרים מיניים נשיים נפוצים.

היא מדגישה את חשיבותם של חמלה עצמית ודאגה עצמית (self care) כחלק מחיי מין בריאים ומספקים ומעודדת נשים לזהות ולאמץ את ההעדפות והצרכים המיניים הייחודיים שלהן, וכמובן לתקשר אותם עם בני/בנות זוגן. כלומר – להפחית את המשקל הניתן ל-"ככה אמרו לי", "ככה מקובל", "ככה מצופה", "ככה ראיתי בסרטים", להפנות יותר תשומת לב לאני-המיני האישי, ולתקשר אותו.

תהנו! על כל המשתמע.

אני אחכה לך בפוסט הבא, אשמח לבואך.

פוסטים נוספים שאולי פספסת:

כמה מילים על תשוקה וכיצד לשמר אותה

מה המוטיבציה שלך לסקס וכיצד לתקשר אותה

אביזרי מין

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.