36 השאלות שיגרמו לך להתאהב

36 השאלות שיגרמו לך להתאהב
ניסוי מדעי בחן את סוד האינטימיות – עכשיו באפשרותך לקחת בו חלק באופן עצמאי

ניסוי 36 השאלות

לפני כ-25 שנה, פרופ' ארתור ארון (פסיכולוג) ועמיתיו מאוניברסיטת סטוני ברוק ניו יורק, ערכו מחקר שמטרתו היתה לבחון, האם אפשר לסייע לזרים ליצור קרבה ולפתח מערכת יחסים על ידי שאילת שורה של שאלות שיש בהן חשיפה אישית. אחת התוצאות של המחקר הייתה סדרה של 36 שאלות, אשר נמצאו יעילות בבניית קירבה, יותר מאשר שיחות חולין ואפילו עשויות להוביל לאהבה (לצפייה במאמר המסכם את תוצאות המחקר).

הרעיון הוא, שפגיעות הדדית, שנוצרת באמצעות חשיפה עצמית, מטפחת קרבה ומשפיעה על תהליך בניית מערכת היחסים.

השאלון הזה מתאים לקשר בתחילתו בדיוק כמו שהוא מתאים לזוגות שנמצאים בקשר ממושך ורוצים להעמיק את מידת האינטימיות והאותנטיות שלהם. עם זאת, אם תרצו לחזור על התהליך כמה פעמים עם אותו הפרטנר.ית, תצטרכו לחשוב על שאלות חדשות, כיוון שאמירה ושמיעה חוזרת של אותן תשובות, כבר לא תשפיע עליכן כמו בשמיעה ראשונה.

לפני שנעבור לשאלות, אני מזמינה אותך לצפות בקטע קצרצר (דקה אחת) בו פרופ' ארון נותן 5 טיפים לחיזוק מערכות יחסים זוגיות.

נגן וידאו

איך להתארגן?

קבעו מועד מתאים, פנו כשעה, צרו סביבה נעימה נטולת הפרעות – ללא ניידים, ללא מסכים, ללא ילדים, בתאורה רכה ועם שתיה ונשנושים (לא חובה) וצאו לדרך.

כיצד להשתמש בשאלות?

36 השאלות מחולקות לשלוש קבוצות, עם עלייה הדרגתית בעוצמת החשיפה העצמית. יש לסדר את הכרטיסיות לפי המספור שלהן (כלומר, להתחיל משאלה 1 ולסיים בשאלה 36). אם נוח לכם, חלקו את הכרטיסים ל-3 ערמות לפי הצבע, כדי שתדעו מתי אתם עוברים שלב. בני הזוג עונים שניהם על כל השאלות לפי הסדר. בכל פעם אחד מהם הוא הראשון לענות. מי שהשיב ראשון על שאלה 1 ישיב שני על שאלה 2, וכך הלאה. כיון שרמת החשיפה הנדרשת עולה משלב לשלב, חשוב שתעברו בין כל השלבים.

בתום השאלות, שבו והביטו בעיניים במשך 4 (!) דקות רצופות. תרגיל לא פשוט לביצוע אבל עם פוטנציאל גבוה ליצור את האינטימיות הרצויה. שווה לנסות.

כדי שתוכלו להנות מהשאלות, הכנתי כרטיסיות שניתן להוריד ולהדפיס (עדיפה הדפסה בצבע).

כרגיל, המגדריות בשפה העברית יוצרת קושי רב וכדי לא להכביד על הקריאה, בחרתי לנסח את חלקן בלשון נקבה ואת חלקן בלשון זכר. אני סומכת עליכםן שתעשו את ההתאמות הנדרשות.

לחיצה על כפתור ההורדה תוביל אותך לעמוד מדריכים להורדה, ממנו ניתן להוריד את הכרטיסיות, כמו גם מדריכים שימושיים אחרים שכתבתי.

מדריכי סקס חינמיים
כולל 36 השאלות

אם תבחרו לעשות שימוש בשאלות אודה לכםן אם תבחרו לשתף באופן בו הן השפיעו עליכםן, כאן או בפרטי.

אני אחכה לך בפוסט הבא, אשמח לבואך.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך:

תקשורת מינית – סיפורי מקרה

איך לדבר מיניות בזוגיות?

053-6551840

מיניות מעניינת אותך?

מזמינה אותך להאזין לפודקאסט שלי

מיניות מדוברת

אישה סקסית מצביעה

המדריכים

המדריכים שיסיעו לך לשפר את
חיי המין והתקשורת הזוגית!

סקס אוראלי לגבר

סקס אוראלי לאישה

סקס אנאלי

36 השאלות ליצירת אינטימיות

שאלות להעצמת האינטימיות המינית

הקוד לקבלת ההנחה

rr166

תודה שנרשמת!

מומלץ לוודא שמייל האישור ששלחתי לך לא הגיע לתיבת הספאם או קידום המכירות

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) לשיפור חוויית הגלישה. על-מנת להמשיך ולגלוש באתר את מתבקשת לאשר את השימוש בעוגיות. את מוזמנת לעיין במדיניות הפרטיות, להבין מהן עוגיות ואיזה שימוש נעשה בהן.